.: بخشداری مرکزی شبستر :.

.: بخشداری مرکزی شبستر :.

.: بخشداری مرکزی شبستر :.

.: بخشداری مرکزی شبستر :.

.: بخشداری مرکزی شبستر :.

۱۴ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

بخشدار محترم بخش مرکزی به همراه شوراهای اسلامی و خیرهای محترم از روستای شانجان بازدید نمودند.

در این بازدید آقای بخشدار از مکانهای موجود و پیشنهادی شوراها برای احداث طاق ورودی و نمادین روستا بازدید کرده و به بررسی راهکارها و نیازهای آنان پرداختند.

در ادامه آقای بخشدار از نزدیک از پروژه ساخت مجموعه چند منظوره روستا دیده نموده و روند پیشرفت کار و  مشکلات موجود را بررسی نمودند.


بخشداری مرکزی شبستر

باور نمی کنم که شمشیری پرکینه، اقیانوسی را توان شکافتن داشته باشد.

باور نمی کنم که ضربتی نفاق آمیز، خورشید را از نورانیت اندازد.

امشب سرخ ترین پرواز نماز، از رواق خون گرفته محراب بندگی است. 

شب جان سوزترین ناله های نخلستان!
شب شهادت امیرالمومنین حضرت علی ( ع‌ ) را بر تمام مسلمین جهان بخصوص شیعیان و پیروان آن حضرت تسلیت عرض مینماییم. 

بخشداری مرکزی شبستر

بخشدار محترم بخش مرکزی در سومین دیدار از روستاهای بخش جهت هماهنگی و رفع مشکلات موجود در روستای ساربانقلی حضور یافته و از نزدیک مسائل و مشکلات موجود را بررسی نمودند.

در این بازدید آقای بخشدار به همراه دهیار و اعضای شورای اسلامی ساربانقلی  با حضور در مزار شهدا و فاتحه به روح آن بزرگواران از پروژه ساخت و سازماندهی مزار شهدای روستا بازدید نمودند.
در ادامه آقای بخشدار از نزدیک از پروژه ساخت مسجد جامع بازدید نموده و روند پیشرفت کار و  مشکلات موجود را بررسی نمودند. در این بازدید همچنین از معابری که جدیدا به اهتمام بخشداری  ، شورا و دهیاری آسفالت گشته بود دیدن گردید. 
بخشداری مرکزی شبستر


بخشداری مرکزی شبستر

مراسم یادواره شهدای دیزج خلیل با حضور امام جمعه محترم ، بخشدار محترم مرکزی شبستر ، خانواده معزز شهدا ، جانبازان و آزادگان و مسئولین محترم شهرستان شبستر برگزار گردید.

بخشداری مرکزی شبستر

مراسم تجلیل از جوانان برتر شهرستان شبستر با حضور امام جمعه محترم ،‌ بخشدار محترم مرکزی شبستر ، مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان، مسئولین محترم شهرستان و جمعی از مسئولین ورزشی استانی و کشوری برگزار گردید.
بخشداری مرکزی شبستر

مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب با حضور امام جمعه محترم ، بخشدار محترم مرکزی شبستر ، مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان و مسئولین محترم شهرستان شبستر در محل مقبره شیخ محمود شبستری برگزار گردید.


بخشداری مرکزی شبستر

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی احداث بنا در خارج از حریم شهرها و روستاها با حضور بخشدار محترم بخش مرکزی شبستر ، شهردار محترم شندآباد ، دهیاران محترم و اعضای محترم شوراهای اسلامی روستاهای شنگل آباد ، کوشک ، کافی الملک ،‌ یوسف آباد و کارشناسان شهرداری در محل شهرداری شندآباد برگزار گردید.


بخشداری مرکزی شبستر
بخشدار محترم بخش مرکزی در دومین دیدار از روستاهای بخش جهت هماهنگی و رفع مشکلات موجود در روستای نوجه ده حضور یافته و از نزدیک مسائل و مشکلات موجود را بررسی نمودند.
در این بازدید آقای بخشدار به همراه دهیار و رئیس شورای نوجه ده  با حضور در مزار شهدا و فاتحه به روح آن بزرگواران از پروژه ساخت سایبان آرامستان روستا بازدید نمودند.
در ادامه ، مشکلات زمین ورزشی و پارک روستا و روشنایی معابر و همچنین مسیرهای عبور و مرور و بعضی از کمبودهای روستا توسط آقای بخشدار و دهیاری و ریاست شورا بررسی گردید. 
در این بازدید همچنین از کتابخانه روستا و دهیاری بازدید به عمل آمد.


بخشداری مرکزی شبستر
بخشدار بخش مرکزی شبستر جناب آقای بهنام فر در اولین بازدید از روستاهای این بخش در روستای سرسبز شنگل آباد حضور یافته و از نزدیک با شوراها و دهیار و مردم شریف این روستا ملاقات نمودند.
ایشان همچنین از نحوه ساخت و پیشرفت پروژه سالن چند منظوره روستا بازدید کردند.
  
بخشداری مرکزی شبستر

بخشداری مرکزی شبستر

اولین جلسه هماهنگی دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی شبستر با دعوت قبلی راس ساعت 10 صبح در محل سالن اجتماعات فرمانداری شبستر برگزار گردید.

در این جلسه بخشدار جدید بخش مرکزی شبستر جناب آقای بهنام فر با تبریک روز دهیاری به دهیاران محترم در ارتباط با عملکرد و نحوه راهکارهای سازنده و قانون مدار با آنان به بحث و گفتگو پرداختند و راه پیشرفت و توسعه روستاها را در عمل به قانون و مصوبات دانسته و خواستار برگزاری ماهانه جلسات و ارائه گزارشات از سوی دهیاران و شوراها گردیدند. 

در ادامه جلسه نیز فرماندار محترم در جلسه حاضر گشته و از زحمات دهیاران و شوراها قدردانی کرده و برگزاری چنین نشست هایی را جهت آبادانی و پیشرفت روستاهای منطقه موثر دانستند.

بخشداری مرکزی شبستر

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور همزمان با 14 تیر سالروز تصویب قانون تاسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور و روز گرامیداشت مقام دهیار با صدور پیامی ضمن تقدیر از خدمات دهیاران ، از آنها خواست اقدامات مناسبی در راستای شناسایی درآمدهای پایدار و حرکت به سوی خودکفایی و نیز توسعه فرهنگی روستاها با جلب مشارکت تمامی روستاییان عزیز و با رویکردی جهادی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، متن پیام وزیر کشور به این شرح است :
" در آستانه شانزدهمین سالگرد تصویب قانون تأسیس دهیاری‌های خودکفا با تدبیر مجلس محترم شورای اسلامی و بیش از یک دهه فعالیت مستمر نهاد نوین مدیریت روستایی یعنی دهیاری در خدمات‌رسانی به مناطق روستایی کشور قرار داریم. تقارن این سالگرد را با ماه مبارک رمضان و ایام صیام فرخنده دانسته و در نظام و مجموعه دولت توانی مضاعف را در خود برای خدمتگزاری به ملت شریف ایران به ویژه روستاییان عزیز احساس می‌کنیم.
شکل‌گیری نهاد دهیاری به عنوان متولی اصلی توسعه پایدار روستایی که به خدمات‌‌رسانی در تمامی وجوه عمرانی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی به روستاییان عزیز می‌پردازد و بازوی اجرایی نهاد مردمی شورای اسلامی روستا به شمار می‌رود و برخاسته بودن این دو نهاد از بطن جامعه روستایی، تحقق عملی مردمسالاری دینی را به شایستگی نشان داده و تصویرگر صادقی از مشارکت تمامی ملت ایران در اداره امور کشور است.
تأسیس دهیاری در قریب به 30 هزار روستای ایران اسلامی که بیشترین جمعیت روستایی کشور را در خود جای می‌دهند و تخصیص اعتبارات قابل توجهی به آن‌ها در سال گذشته، موفقیت بزرگی است که در سایه زعامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به دست آمده و به خوبی نمایانگر نحوه نگرش نظام مقدس جمهوری اسلامی است که بر رفع هرگونه تبعیض میان اقشار ملت و کاهش شکاف شهر وروستا تأکید دارد و نیز مبین تفاوت آن با نظام ستمشاهی که روستاییان را شهروند درجه دو نیز محسوب نمی‌کرد و عامدانه این مردم شریف و زحمتکش را در حضیض عقب‌ماندگی و فقر نگاه می‌داشت.
در آستانه این روز شاهد اجرای هزاران پروژه‌ عمرانی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی خلاقانه هستیم که با مشارکت مردم روستاها و با دستان توانمند دهیاری‌ها به اجرا درآمده‌اند و گام‌های مقتدرانه دهیاری‌ها در جاده خودکفایی‌ محسوب می‌شوند اما هنوز هم تا وضعیت مطلوب فاصله هست و تا زمان تحقق خودکفایی کامل تمامی دهیاری‌ها حمایت همه‌جانبه از آن‌ها در مجموعه حاکمیت در اولویت قرار دارد.
بی‌تردید یکی از ضرورت‌های توسعه پایدار در کشور توجه به جامع‌الاطراف بودن آن است و در سال 1393 که با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی «سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده دو رکن اصلی این توسعه مورد عنایت ویژه قرار گرفته و تمامی دست‌اندرکاران مدیریت روستایی کشور مخصوصاً دهیاران که در صف نخست قرار دارند باید اقدامات مناسبی در راستای شناسایی درآمدهای پایدار و حرکت به سوی خودکفایی و نیز توسعه فرهنگی روستاها با جلب مشارکت تمامی روستاییان عزیز و با رویکردی جهادی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.
امید است که به یمن عنایات و الطاف معنوی و برکات رهگشای خداوندی، اهتمام و تلاش دولت تدبیر و امید بویژه شخص رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران برای رفع مشکلات روستائیان و کمک به توسعه و بالندگی مناطق روستایی کشور و با بهره‌گیری از همت و تلاش شما دهیاران عزیز، به زودی شاهد تحولی عظیم در تمامی عرصه‌ها و بویژه عمران و آبادانی، زدودن فقر و محرومیت از مناطق روستایی کشور و توسعه همه‌جانبه آن‌ها باشیم. بی‌شک در راستای تحقق این مهم، شما به عنوان متولیان مدیریت روستایی کشور رسالت عظیمی را بر عهده داشته و انتظار می‌رود فضای مملو از صداقت، معنویت و صفای روستای خویش را ارج نهاده و با جدیت هر‌چه تمام‌تر و با توکل به حضرت حق خودتان را برای کارهای بس بزرگ‌تر امروز و فردا آماده کنید.
در پایان سربلندی و عزت ایران اسلامی و موفقیت شما عزیزان را در راستای انجام مطلوب وظایف محوله از درگاه احدیت طلب نموده و برایتان سلامت، سعادت و سربلندی مسألت می‌نمایم."

بخشداری مرکزی شبستر

وبلاگ اطلاع رسانی بخشداری مرکزی شبستر راه اندازی شد

بخشداری مرکزی شبستر